Новости

ВИЗНАЧЕНО ПЕРЕМОЖЦІВ СУПЕРФІНАЛУ КОНКУРСУ “INTEL-ЕКО УКРАЇНА-2012″

Нещодавно відбулась церемонія нагородження суперфіналістів конкурсу “Intel-Еко Україна-2012″ – українського етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості серед школярів Intel ISEF. Фіналісти конкурсу, що проходив вже ввосьме, презентували свої наукові та інженерні проекти в таких сферах як екологія, біологія, хімія і науки про Землю (геологія і географія). Обрані переможці представлятимуть Україну на всесвітньому фіналі INTEL ISEF 2012 та міжнародних наукових конкурсах I-SWEEEP 2012, GENIUS Olympiad 2012 та INEPO EUROASIA.

У відповідності до Міжнародного Положення про конкурс INTEL ISEF, за результатами суперфіналу та згідно з рішенням наукового журі конкурсу «Intel Еко-Україна 2012» надана можливість представляти Україну на Міжнародному фіналі INTEL ISEF 2012, який пройде 13-18 травня у місті Пітсбург (штат Пенсильванія, США), наступним переможцям з індивідуальними проектами:

• Коваленко Поліна Вадимівна, учениця 10 класу КЗ «Хіміко-екологічний ліцей» м. Дніпропетровська, вихованка Дніпропетровського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Тема проекту: «Smart Windows: синтез тонких плёнок никель гидроксида для электрохромных устройств».

• Рімель Михайло Йосифович, учень 11 класу, вихованець Львівської обласної МАН. Тема проекту: «Віртуальний скринінг біологічної активності похідних 3,4-дигідроізокумарину»;

• Ємець Ганна Олегівна, учениця 11 класу КЗ «Хіміко-екологічний ліцей» м.Дніпропетровська, вихованка Дніпропетровського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Тема проекту: «Отримання вольфраму і карбіду вольфраму селективною переробкою брухту твердих сплавів».

За результатами конкурсу надано право представляти Україну на Міжнародному конкурсі I-SWEEEP 2012, який пройде з 2 до 7 травня 2012 р. у м. Хьюстон (штат Техас, США) наступним учасникам:

• Лучко Ігор В’ячеславович, учень 11 класу НВК «Олександрійський колегіум» Кіровоградської області. Тема проекту: «Авіамобіль на водневому паливі»

• Соловей Михайло В’ячеславович, учень 11 класу КЗ «Хіміко-екологічний ліцей» м.Дніпропетровська. Тема проекту: «Гідроксид нікеля: новий синтез з «м’яким» комплексоном»

Надано право представляти Україну на Міжнародному конкурсі GENIUS Olympiad 2012 у місті Освего (штат Нью-Йорк, США) 24-29 червня 2012 р. :

• Ганзюк Христина Андріївна, учениця 10 класу Технологічного багатопрофільного ліцею м. Хмельницького. Тема проекту: «Модифікація природних сорбентів України і можливості їх дослідження»

Надано право представляти Україну на ІV Міжнародній олімпіаді з екологічних проектів INEPO EUROASIA, яка пройде 4-8 квітня 2012 р. м. Баку, Азербайджан:

• Васильєва Ірина Михайлівна, учениця 11 класу НВК «Балтська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 – колегіум» Одеська область. Тема проекту: «Екологічний комплекс з переробки опалого листя»

На церемонії нагородження конкурсу був присутній голова представництва корпорації Intel в Україні, Білорусі та Молдові Шаров Володимир Валентинович. «Уже ввосьме юні українські вчені будуть представляти країну на міжнародній арені. Відповідально і радісно, що наша країна буде представлена гідними учасниками, які активно займаються наукою вже сьогодні, щоб завтра стати новаторами, винахідниками та відкривачами нових ідей, які можуть змінити життя людини. Ми бажаємо юним науковцям гідно представити Україну на міжнародному фіналі Intel ISEF і повернутися, традиційно, з перемогою», – зазначив він.

Цього року, як і раніше, вищезазначені переможці, що представлятимуть Україну на Intel ISEF, отримали гранд на участь у міжнародному конкурсі від корпорації Intel, головного спонсора заходу. Також, корпорація Intel нагородила всіх призерів конкурсу Intel Еко-Україна 2012 заохочувальними призами.

Участь в урочистому закритті конкурсу брали Президент України 1994-2005 років Кучма Леонід Данилович та Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Табачник Дмитро Володимирович. Леонід Данилович Кучма у своєму виступі зазначив, що молодь треба заохочувати обирати технічні професії і саме конкурси учнівських наукових проектів можуть стати першою сходинкою до серйозних відкриттів. За словами Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Володимировича Табачника, головне завдання на сьогоднішній день – завдяки спеціальним програмам втримати майбутніх фахівців в Україні.

За результатами проведення конкурсу спеціальні премії від Президентського фонду “Україна” отримали двоє найкращих учнівських проектів:

• Лучко Ігор В’ячеславович, учень 11 класу НВК «Олександрійський колегіум» Кіровоградської області. Тема проекту: «Авіамобіль на водневому паливі»

• Соловей Михайло В’ячеславович, учень 11 класу КЗ «Хіміко-екологічний ліцей» м.Дніпропетровська. Тема проекту: «Гідроксид нікеля: новий синтез з «м’яким» комплексоном»

Переможці конкурсу від ТОВ «COMFY ТРЕЙД» були нагороджені спеціальними призами.

Наталія Однороженко, менеджер з комунікацій та соціальної олітики COMFY у своєму виступі зазначила: «Конкурсанти проекту «Intel Еко-Україна» – нове покоління наукової еліти України. Ці школярі, безсумнівно, володіють талантом, але, що не менш важливо – їх хвилюють екологічні проблеми не тільки в країні, а й у світовому масштабі. І завдання українського бізнесу – підтримати молоді таланти, як мінімум -цікавитися і не бути байдужими до еко-ініціатив талановитої молоді ». За рішенням ТОВ «COMFY ТРЕЙД» спеціальний приз отримала і Васильєва Ірина, учениця 11 класу НВК «Балтська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 – колегіум» Одеська область за розробку екологічного проекту на тему: «Екологічний комплекс з переробки опалого листя».

Відповідно до Міжнародного Положення про конкурс INTEL ISEF, спеціальними призами були нагороджені наступні учасники:

• диплом Yale Science and Engineering Association (Єльська науково-технічна асоціація) «За найкращу роботу»:
Дудник Ксенія Михайлівна, учениця 11 класу КЗ «Хіміко-екологічний ліцей» м.Дніпропетровська, тема проекту: «Електрохімічна обробка насіння бахчевих культур»;

• диплом Товариства біології “In vitro” (експериментальні лабораторні дослідження) «За найкращу роботу з експериментальних біологічних досліджень»:Осіпа Олексій Павлович, учень 11 класу ліцею «Наукова зміна» м.Києва, тема проекту: «Діагностика гелікобактеріозу шлунку дихальним тестом по аміаку»;

• диплом Фундації матеріалознавства ASM «За найкращу презентацію у галузі матеріалознавства або використання матеріалознавчих концепцій»:Соколов Олександр Вікторович,учень 11 класу Маріупольського НВК «Технічний ліцей – ЗОШ ІІ ступеня» Донецької області, тема проекту: «Вплив часу витримки у міжкритичному інтервалі температур на механічні і службові властивостей сталі ДІ42»;

• диплом Асоціації жінок – дослідниць Землі «За найкращу роботу у галузі наук про Землю»:Патика Анастасія Миколаївна, учениця 10 класу Еколого-природничого ліцею №116 м. Києва, тема проекту: «Особливості формування структури та біорізноманіття еубактеріального комплексу ґрунту»;

• диплом Сталого Розвитку від корпорації Ріко «За видатну роботу, у якій найкраще висвітлені питання проблеми відповідальності за довкілля і сталого розвитку»:Волков Максим Едуардович, учня 10 класу Макіївського міського ліцею Донецької області, тема проекту: «Розробка та використання експериментальної моделі фотоелектростанції в системі автономного електропостачання».

Leave a Comment