Новости

«Чиста енергія: партнерство для майбутнього Дніпропетровщини»

«Чиста енергія: партнерство для майбутнього Дніпропетровщини»

Дніпропетровська обласна рада, Дніпропетровська обласна державна адміністрація,
ДТЕК та Фонд Східна Європа оголошують про запуск спільного проекту

21 березня 2011 року, Дніпропетровськ. Сьогодні відбулося урочисте підписання протоколів про наміри між Фондом Східна Європа та Дніпропетровською обласною радою, обласною державною адміністрацією та компанією ДТЕК про реалізацію трирічного проекту «Чиста енергія: партнерство для майбутнього Дніпропетровщини». Мета проекту, бюджет якого складає понад 5 млн. грн., стимулювати енергозбереження та зменшити викиди парникових газів у Дніпропетровській області. Проект допоможе посилити потенціал місцевих органів влади та бізнесу у сфері розробки, оцінки та впровадження стратегій і проектів в галузі енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії.
Проект передбачає вивчення потенціалу області у сфері енергозбереження, використання альтернативних джерел енергії та скорочення викидів парникових газів. Результати цього дослідження стануть основою для розробки довгострокової стратегії області з використання альтернативних джерел енергії та скорочення викидів парникових газів. Також в рамках проекту проводитиметься навчання представників місцевих органів влади, комунальних підприємств, бізнесу, щоб ознайомити їх з перевагами застосування чистих технологій. На тренінгах учасники зможуть спільно з експертами знайти ефективні рішення, які можна впроваджувати у громадах та на підприємствах Дніпропетровщини, а також дізнаються про можливі джерела фінансування таких ініціатив. Для того, щоб наочно продемонструвати населенню, підприємцям та місцевим органам влади позитивний ефект від використання альтернативних джерел енергії та енергозбереження в області будуть реалізовані пілотні проекти на об‘єктах соціальної сфери.

Проект реалізується Фондом Східна Європа у партнерстві з Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку та компанії ДТЕК.

Як зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод, депутатами обласної ради прийнято Програму підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергетичних ресурсів у Дніпропетровській області на 2010 – 2015 роки. Крім неї на покращення екологічної ситуації в регіоні працюють 7 обласних природоохоронних програм. «У мене немає сумніву, – наголосив керівник представницької гілки влади, – що завдяки послідовним і консолідованим діям ми зможемо виконати ті амбітні і серйозні завдання, які ставить перед нами Президент, народ, час. А наш спільний з ФСЄ проект буде потужним стартом для розвитку нових технологій».

«У термін сталий розвиток ДТЕК вкладає як турботу про своїх співробітників, розвиток регіонів присутності бізнесу, так і охорону навколишнього середовища, впровадження енергозберігаючих технологій. Ми готові з нашими партнерами – Фондом Східна Європа и органами влади Дніпропетровської області – формувати спільну стратегію та активно розвивати проекти у сфері енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії», – відзначив директор із зовнішніх зв’язків ДТЕК Олександр Толкач.

«Важливість питання енергоефективності для України важко переоцінити. ФСЄ вже кілька років поспіль працює в цій сфері, допомагаючи владі, громаді та бізнесу об‘єднати зусилля, щоб покращити життя місцевих громад. Для Дніпропетровщини цей проект є унікальним, оскільки його екологічний, економічний та соціальний ефект стануть запорукою сталого розвитку регіону», – вважає виконавчий директор Фонду Східна Європа Віктор Лях.
________________________________________
Вже майже п’ятдесят років, через Агентство США з міжнародного розвитку, американський народ надає економічну та гуманітарну допомогу різним країнам світу. В Україні підтримка з боку USAID зосереджена на трьох напрямах: охорона здоров’я та соціальні перетворення, економічне зростання, а також демократія та управління. Починаючи з 1992 року, USAID надав технічну та гуманітарну допомогу Україні на суму 1,6 млрд. доларів. За додатковою інформацією про програми USAID в Україні можна звертатися до відділу зв’язків з громадськістю USAID за телефоном: +38 (044) 492-7101 або завітати до веб-сайту: http://ukraine.usaid.gov

Leave a Comment