Новости

Сегодня в Киеве открылась первая социальная квартира, где помогают бездомным беременным и молодым матерям (укр.яз.)

Сегодня в Киеве открылась первая социальная квартира, где помогают бездомным беременным и молодым матерям (укр.яз.)22 травня 2013 року в Києві почала працювати перша соціальна квартира – центр для тимчасового перебування вагітних жінок та молодих матерів з дітьми раннього віку. Тут проживатимуть і проходитимуть реабілітацію дівчата та молоді жінки, які опинилися у складних життєвих обставинах та живуть на вулиці. Внаслідок цього вони наражаються на небезпеку насильства та інфікування багатьма небезпечними хворобам – зокрема, туберкульозом та ВІЛ/СНІДом.

Сегодня в Киеве открылась первая социальная квартира, где помогают бездомным беременным и молодым матерям (укр.яз.) УЗНАВАЙ МГНОВЕННО о свежих новостях на официальной странице журнала в Facebook

   Ця соціальна технологія давно працює у Великобританії та США, але останнім часом все ширше запроваджується у Східній Європі та в Росії. Для української столиці – це перший досвід.

   Соціальна квартира розрахована на одночасне проживання шести мам з дітьми. Вона була створена Українською фундацією громадського здоров’я у співпраці з представництвом міжнародної організації «Право на здоров’я» та Київським міським центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді. Благодійну допомогу для придбання та облаштування квартири надав Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України». Постійна допомога та підтримка надається безпритульним дівчатам завдяки спільному проекту Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД» та СНІД-Фонду Елтона Джона, який працює в Києві з 2010 року.

   У соціальній квартирі вагітні жінки та матері з малолітніми дітьми можуть перебувати від трьох місяців до року. За цей час соціальні працівники, психолог, юрист готуватимуть їх до подальшого самостійного життя. Тут дівчатам допомагатимуть оформити документи, отримати соціальні виплати на дитину, відновити стосунки зі своїми родинами, вчитимуть доглядати за собою та за дитиною, вести господарство, надаватимуть психологічну та медичну допомогу.

   Зараз у соціальній квартирі проживають три мами та троє дітей – двоє новонароджених хлопчиків та дівчинка двох років. Цим жінкам немає куди повернутися після народження дитини, вони не мають підтримки рідних, не мають роботи. Якщо жінки залишаються у такій скруті без зовнішньої допомоги, це значно підвищує ризик відмови від дітей або майбутнього позбавлення батьківських прав.

«Соціальна квартира розрахована на матерів, які перебувають у кризовій ситуації, – говорить директор Представництва організації «Право на здоров’я» в Україні Галина Скіпальська. – Три роки тому завдяки нашим партнерам ми відкрили у Києві денний центр допомоги безпритульним дівчатам і молодим жінкам. І ми щасливі, що зараз наші можливості допомагати та рятувати зростають та збільшуються».

«В 2012 році 32 жінки залишили новонароджених дітей в пологових будинках Києва. Зазвичай це жінки, які самі виховувались в інтернатних закладах, або які не мають навиків догляду за дитиною. Створення подібних Соціальних квартир є однією з найефективніших технологій профілактики сирітства в Україні, оскільки надає можливість жінкам отримати кваліфіковану допомогу та залишитися поряд зі своєю дитиною. Відкриваючи сьогодні вже другу Соціальну квартиру, Фонд офіційно розпочинає реалізацію проекту «Технології профілактики соціального сирітства», – наголошує директор Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Анатолій Заболотний.

«Соціальна квартира – це перший крок на шляху до нормального життя тих дівчат та жінок, які опинилися на вулиці. Для них це можливість не лише отримати дах над головою, але й освоїти основні навички, необхідні для самостійного життя, – зазначає Ольга Руднєва, директор Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД». – Ми радіємо, що цей проект залучив таку кількість партнерських організацій. Завдяки ресурсам, досвіду та знанням кожної з них ми зможемо не просто змінити життя кожної окремої дівчини, але й створити нову модель роботи з тими жінками, які опинилися у складній життєвій ситуації».

Leave a Comment