Новости

Саміт бізнес-лідерів «Створюючи нову еру сталого розвитку»

Саміт бізнес-лідерів «Створюючи нову еру сталого розвитку»

«Переломний момент», коли модель сталого розвитку бізнесу стане домінантною бізнес – моделлю, не за горами: 80% вважає, що це відбудеться протягом найближчих 15 років

Україну визнано однією з 3 найрезультативніших мереж Глобального договору у світі

У саміті бізнес-лідерів «Створюючи нову еру сталого розвитку», що відбувся 23-25 червня під головуванням Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна у Нью-Йорку, прийняло участь понад 1,200 учасників. Під час саміту було презентовано 9 комплексних досліджень, запропоновано понад 20 нових інструментів, представлено декілька публікацій найкращих практик з різних аспектів соціальної відповідальності бізнесу. Українська делегація складалась з представників бізнесу – Джока Мендози-Вільсон та Олександри Заярної (компанія «СКМ», Ігоря Кирилюка (компанія «Метінвест» та Сергія Кордашенка (компанія ДТЕК), влади – Ксенії Ляпіної (Парламентський комітет з питань регуляторної політики і підприємництва). ЗМІ – Марії Помазан (журнал «Експерт») та Секретаріату Глобального договору – Юлії Щербініної (Представництво ООН в Україні).

Лейтмотивом саміту стала тема сталого розвитку. Вона ж була фокусом, беспрецедентного за охопленням дослідження «Нова ера сталого розвитку», проведеного Accenture та ініціативою Глобального договору (ГД).

Результати опитування понад 1,000 перших осіб компаній з усього світу дозволили проаналізувати основні тенденції, тренди та «гарячі» теми у сфері соціальної відповідальності бізнесу.

– Переважна більшість опитаних (93%) вважає сталий розвиток фажливим фактором майбутнього успіху компанії.

– Більше того, на думку світових бізнес-лідерів «переломний момент», коли модель сталого розвитку бізнесу стане домінантною бізнес-моделлю, не за горами: 80% вважає, що це відбудеться протягом найближчих 15 років.

– За оцінками респондентів, споживачі залишатимуться найвагомішою групою впливу на бізнес (58%). Співробітники та держава є двома іншими важливими заінтересованими сторонами, що отримали 45% і 39% відповідно. Лише вага неурядових організацій (НУО) була оцінена бізнес-лідерами як зменшена: НУО обрало 15% респондентів у порівнянні з 27% у подібному дослідженні 2007 року.

– Серед основних перешкод, що стоять на шляху швидкого наближення до «нової ери сталого розвитку» керівники компаній назвали складність реалізації КСВ-стратегії (49%), конкуруючі стратегічні пріоритети (48%) та недостатню підтримку з боку фінансових ринків (34%). Так, 86% опитаних вважає врахування інвесторами факторів сталого розвитку при прийнятті інвестиційних рішеннь надзвичайно важливим фактором досягнення «переломного моменту».

– 72% бізнес-лідерів вважає освіту найкритичнішим питанням розвитку, від реалізації якого залежитиме успішний розвиток бізнесу. На другому місці – зміна клімату – (66%).

– Нові технології стануть важливим інструментом досягнення сталого розвитку (91% опитаних). Зокрема, мова йде про енергозберігаючі технології, відновлювану енергетику та інформаційні технології.

«Глобальний договір продовжує бути одним з найкрупніших каналів розповсюдження відповідальних бізнес-практик у всьому світі», – зазначив Георг Кел, Виконавчий директор ГД ООН. «Разом з тим результати дослідження чітко свідчать про те, що компанії будь-якого розміру мають звернути особливу увагу на практики та політики у сфері захисту прав людини, протидії корупції та збільшення прозорості». Так, за даними ще одного дослідження, презентованого під час саміту, – дослідження механізмів реалізації КСВ, в якому взяло участь понад 1,044 компаній з 97 країн (а це майже 20% учасників ініціативи Глобального договору в світі:

– криза не зменшила значимість ініціативи ГД (95% респондентів). А 25% респондентів вважають, що криза навіть збільшила важливість Глобального договору;

– разом з тим лише 36% компаній мають посаду менеджера з КСВ, що на 3% менше, ніж у 2008 році. Особливо відчутно цей показник впав у великих компаніях (понад 5,000 працівників): з 71% до 58%;

– 78% компаній назвали «поновлення довіри до компанії» основною причиною долучення до ГД;

– в той час як більшість компаній звітують за принципами в сфері праці (74%) те екології (51%), питання прав людини та протидії корупції знаходять своє відображення у значно меншій кількості звітів підписантів ГД (31% і 32% відповідно);

– лише 43% компаній мають спеціальну політику в сфері протидії корупції;

– одним з найактуальніших питань респонденти (як великі, так і середні і малі підприємства) вважають питання відповідального ланцюга постачань: 66% планують розпочати певні діїз залучення партнерів до дотримання принципів ГД. Наразі лише у 12% компаній дотримання принципів ГД є невід’ємною вимогою до партнерів.

У цьому році офіс Глобального договору в Нью-Йорку встановив спеціальну нагороду для найактивніших мереж, що показали найкращий результат діяльності у 2009 році. Разом з Японією та Сербією Україна була визнана однією з 3 найрезультативніших мереж ГД у світі та отримала нагороду за надзвичайний внесок у справу розбудови та поширення ініціативи Глобального договору: http://globalcompact.org.ua/ua/press/news/378.

Кульмінацією саміту стало святкування 10-тої річниці ініціативи Глобального договору та прийняття Нью-Йоркської декларації, якою учасники зобов’язались поновити відданість принципам Глобального договору, активізувати свої дії на підтримку Цілей розвитку тисячоліття та збільшити прозорість і діалог з суспільством. Декларація також закликає уряди створити сприятливе середовище для підприємництва та інновацій та встановити чітко визначені регуляторні сигнали, особливо у сфері зміни клімату.

Закриваючи саміт, Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун підкреслив цінність зусиль ділових кіл щодо переходу до нової ери розвитку людства – ери сталого розвитку, та закликав ГД поставити собі амбіційну мету: до 2020 року зібрати під егідою ініціативи 20,000 учасників.

Офіційний сайт саміту лідерів: http://www.leaderssummit2010.org/

Повний текст Нью-Йоркської декларації: http://globalcompact.org.ua/img/usr/files/

LeadersSummit_NY_Declaration_ukr.pdf

Результати опитування «Нова ера сталого розвитку»: https://microsite.accenture.com/sustainability/Documents/Accenture_UNGC_Study_2010.pdf

Leave a Comment