Новости

Дніпропетровська область першою в Україні впроваджує програму електронного управління регіоном

   Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул, голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод і генеральний директор «Майкрософт Україна» Дмитро Шимків підписали Меморандум, про взаєморозуміння та «дорожню карту» програми «Електронний регіон» терміном на 5 років. Впровадження системи електронного управління, в області дозволить підвищити її конкурентоспроможність, полегшити управління областю, та підвищити ефективність надання послуг її мешканцям.

   31 серпня 2011 – Дніпропетровськ, Україна. – «Дніпропетровська область – лідер серед регіонів України за інвестиціями. Тут виробляється п'ята частина всієї промислової продукції України та 11% ВВП. Нам важливо не лише закріпити ці досягнення, але й рухатися далі, розбудовуючи економіку, соціальну сферу. Пріоритетними напрямами розвитку регіону є прозорість управління, розвиток агропромислового комплексу, будівельної галузі, а також, освіта, охорона здоров'я та екологія. Як показав світовий досвід, впровадження електронного управління дасть нам можливість швидше та якісніше забезпечити реалізацію цих пріоритетів. Для цього ми скористаємося доробками та глобальним досвідом корпорації Microsoft, у співробітництві з якою ми будемо реалізовувати програму «Електронний регіон», – зазначив Олександр Вілкул, голова Дніпропетровської ОДА.

   Підписання «дорожньої карти» передбачає системне впровадження технологій, які забезпечують ефективність ключових напрямів діяльності області. Основні пріоритети програми «Електронний регіон» – це простота управління областю, легкість ведення бізнесу і прозорість роботи влади для громадян. У рамках програми, протягом 5-ти років буде реалізовано понад 50 проектів у сфері освіти, охорони здоров'я, будівництва, агропромислового сектору, екології й житлово-комунального господарства. У результаті Дніпропетровська ОДА отримає ефективні інструменти управління, бізнес та громадяни області – прозорі й зрозумілі процеси взаємодії з владою.

   «Дніпропетровська область – перший в Україні регіон, який буде впроваджувати систему електронного управління. Це свідчить про високий рівень управлінської культури та стратегічне мислення керівництва області. У XXI столітті використання ІТ-інструментів для підвищення ефективності управління – необхідна умова успіху. «Електронний регіон» – це програма, спрямована на підвищення конкурентоспроможності Дніпропетровської області, на розвиток її економіки й підвищення якості життя її мешканців», – зазначив Дмитро Шимків, генеральний директор «Майкрософт Україна».

   «Система електронного управління та взаємодії між відомствами, покликана забезпечити будь-якому громадянинові можливість отримувати від держави послуги в режимі он-лайн через різні канали доступу – портали, інформаційні кіоски і т.д. Такі рішення дозволяють зняти з громадянина навантаження зі збору документів у різних державних установах та відомствах та перекласти його власне на державні органи. Наприклад, під час отримання субсидії вся необхідна інформація про заявника і його родину буде в доступі реєстратора субсидій», – сказав Олександр Вілкул, голова Дніпропетровської ОДА.

   Microsoft має великий досвід співробітництва з державними органами всіх рівнів у всьому світі. Використовуючи цей досвід, Microsoft розробив систему кроків для підвищення конкурентоспроможності держав. Згідно з цими пропозиціями, для розвитку свого потенціалу Україні потрібно інвестувати в освітній, кадровий і технологічний потенціал. Зараз Україна займає 89 місце зі 139 країн світу в останньому Глобальному індексі конкурентоспроможності Світового економічного форуму. Інвестиції дадуть можливість Україні ввійти до списку інноваційних, а, отже, конкурентоспроможних, економік світу.

   Успішна реалізація у Дніпропетровській області проекту електронного управління регіоном стане, стартовим майданчиком для всієї України з впровадження цифрових технологій. Це забезпечить доступність будь-якої послуги та інформації для громадян і


бізнесу, зніме перепони між ними та владою, стане потужним бар'єром для корупції та стимулом для динамічного соціально-економічного розвитку, який забезпечить підвищення якості життя кожного українця.

   Проект «Електронний регіон» знайшов підтримку депутатського корпусу обласної ради, на чолі з його головою Євгеном Удодом. Обласна рада взяла значну участь у розробці й обговоренні проекту, в тому числі – з міжнародними консультантами.

   Дніпропетровська область технічно, технологічно і кадрово готова стати «пілотним» майданчиком для відпрацьовування єдиних стандартів, протоколів і регламентів у сфері електронного управління. Широке використання інформаційних технологій вже сьогодні є невід'ємною частиною управлінської діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Дніпропетровського регіону.

   В області вже створена необхідна інфраструктура інформатизації:
   • єдиний телекомунікаційний центр області;
   • регіональний центр сертифікації електронних ключів;
   • корпоративна мережа області, що поєднує електронні ресурси облдержадміністрації, облради, 22 районів області й 334    сільських і селищних рад.

   Дніпропетровщина стала першим регіоном України, який створив свій акредитований Регіональний центр сертифікації електронних ключів. Завдяки цьому розпочато впровадження у роботу органів місцевого самоврядування й місцевої виконавчої влади технологій електронного цифрового підпису.

   В облдержадміністрації й обласній раді впроваджений внутрішній електронний документообіг автоматизованої системи «ДОКПРОФ» на принципово новому рівні з використанням електронного цифрового підпису. До системи підключені всі управління облдержадміністрації та до кінця року будуть підключені всі райдержадміністрації.

   Дніпропетровщина перейшла до системного підходу з автоматизації процесів діловодства й переведення адміністративних послуг до електронного вигляду. Особливе місце в рамках регіональної програми інформатизації займає проект «Відкрита влада», який складається з «Урядового контактного центру», офісу адміністративних послуг, веб-порталу

   Центр обладнаний сучасною комп'ютерною технікою та комфортними кабінетами для перебування відвідувачів. Звернувшись до центру, підприємець Дніпропетровщини має можливість отримати необхідну адміністративну послугу за принципом «єдиного вікна».

   Щоденний електронний моніторинг роботи дозвільних центрів області й звернень громадян – це можливість оперативного реагування на «виклики» та своєчасного прийняття управлінських рішень. Впровадження програми електронного моніторингу дозволило зменшити у 10 разів число порушень термінів видачі документів дозвільного характеру суб'єктам господарювання. Відвідувачі центру мають можливість залишити своє електронне звернення до керівництва облдержадміністрації за допомогою сенсорних інформаційних кіосків.

   Перше рішення Microsoft у сфері електронного уряду було розроблено в 2001 р., а пізніше – впроваджене у низці країн, наприклад, у Великій Британії (2004 р.)

Leave a Comment